Zawody w Dwuboju Strzeleckim WKS „Flota” Gdynia


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Zawody strzeleckie dla członków Sekcji Strzeleckiej Wojskowego Klubu Sportowego „Flota” w Gdyni oraz dla innych klubów zrzeszonych w Pomorskim Związku Strzelectwa Sportowego. Zawody odbywają się na strzelnicy sportowej mieszczącej się w głównym budynku Akademii Marynarki Wojennej przy ul. Śmidowicza 69. Podstawą startu jest ważna licencja zawodnicza na rok 2016.

Dwubój strzelecki składa się z dwóch konkurencji pistoletowych: pistolet sportowy (broń krótka bocznego zapłonu 22l.r.) i pistolet centralnego zapłonu (broń krótka w kalibrze do 12mm). Na każdą konkurencję przypada 25 strzałów z tego 5 próbnych w czasie 3 min. oraz 20 ocenianych w czasie 10 min. podzielonych na 2 serie po 10 strzałów. Czas na każdą serię ocenianą wynosi 5 min.

Poza Dwubojem Strzeleckim jest możliwość strzelenia konkurencji olimpijskich w postaci pistoletu pneumatycznego 60 strzałów oraz pistoletu dowolnego 60 strzałów. Konkurencje te są rozgrywane według zasad ISSF.

Strzelaniami karabinowymi są konkurencje KSP 20 i KPN 20. Strzela się z broni długiej na dystansach od 10 m do 50 m. Konkurencja karabin pneumatyczny 20 strzałów jest rozgrywana na osi pneumatycznej na dystansie 10 m, natomiast konkurencja karabin sportowy 20 strzałów jest rozgrywana na osi 50 m.

Kontakt: 694 675 101